Wat deze succesvolle 28-jarige zegt dat je moet opgeven om CEO te worden

Wat doe je als de gezonde opties die je nodig hebt niet bestaan? Maak ze zelf natuurlijk. Toen Katlin Smith haar dieet begon op te ruimen om gezondheidsproblemen aan te pakken, besefte ze dat voedzaam en lekker een combinatie was die simpelweg niet bestond. En zo werd Simple Mills geboren. Ze maakte recept na recept (in excel, kunnen we toevoegen) dat alleen ingrediënten bevat die goed zijn voor ons lichaam - geen tandvlees, emulgatoren, toegevoegde suiker of granen.

Katlin vertelt ons dat de reis naar CEO van haar eigen bakkerijbedrijf niet eenvoudig was; het vereiste al haar tijd, een oven uit de jaren 80, en veel vallen en opstaan. En nu verandert haar assortiment gebakken goederen voorgoed van kruidenierspad. Ze heeft ons precies verteld wat er nodig was om Simple Mills te lanceren en haar plannen om door te gaan met het maken van beter-voor-je-eten.

Naam: Katlin Smith, ofceo van Simple Mills
Leeftijd: 28
Plaats: Chicago, IL
Opleiding: University of North Carolina at Chapel Hill - Kenan-Flagler Business School, University of Chicago - Booth School of Business

Wat was je eerste baan buiten de universiteit en hoe ben je daar terechtgekomen

Mijn eerste baan buiten de school was als Strategie & Operations Consultant bij Deloitte. Ik was een generalist en adviseerde over verschillende sectoren en functionele gebieden. Er was een enorme variëteit aan projecten - van een fusie van ziekteverzekeringsmaatschappijen tot een marketingstrategie voor een merk van consumentenverpakkingen, tot kostenreductie in de toeleveringsketen voor een gezondheidssysteem, tot een wereldwijde gezondheidsstrategie voor een overheidsinstelling, tot projectmanagement voor een groot bankinitiatief. Het was een geweldige basis om mijn carrière te beginnen.

Ik raakte geïntrigeerd door management consulting toen ik tweedejaars was op de universiteit. In die tijd had ik een stage in bedrijfsontwikkeling en zag ik zoveel dingen die ik wilde veranderen aan het bedrijf waar ik werkte. Ik vroeg me af of er iets was dat advies voor het management werd genoemd. Ik wist niet dat er een hele sector bestond die managementconsultancy heette!

Als het gemakkelijker en lekkerder is, zullen mensen anders eten en als gevolg daarvan meer met hun leven kunnen doen - dingen die eveneens een positieve invloed op de wereld kunnen hebben..

Voorafgaand aan Simple Mills was je consultant bij Deloitte. Wat is het belangrijkste dat je hebt geleerd van advies dat je vandaag op je bedrijf toepast?

Ik kreeg vaak enorme, tegenstrijdige hoeveelheden gegevenssets en werd gevraagd om een ​​verhaal te vertellen. Het heeft me geleerd hoe je complexe informatie snel kunt vereenvoudigen. Vandaag geeft het me de mogelijkheid om denkprocessen te verkorten en een groter beeld te krijgen wanneer ik beslissingen moet nemen. Het maakt het gemakkelijker om CEO te zijn, omdat ik informatie in welke vorm dan ook kan distilleren tot iets dat zinvol is voor het bedrijf. Vandaag gebruiken we bij Simple Mills gegevens om de meeste van onze beslissingen te sturen.

Simple Mills is het geesteskind van je eigen persoonlijke behoefte aan gezondere opties. Kun je ons door het concept van het merk en je reis leiden met het starten van Simple Mills

Absoluut - ongeveer vijf jaar geleden ruimde ik mijn dieet op en haalde veel van het bewerkte voedsel en de suiker eruit. Het maakte een enorm verschil - mijn gewrichtspijn ging weg, mijn seizoensgebonden allergieën gingen weg en ik had zoveel energie! Het verblufte me wat een effect eten op je lichaam heeft. Vijftien jaar geleden was er een veel kleinere waardering hiervoor - voedsel werd voornamelijk gedacht om je taille en je spijsvertering te beïnvloeden, maar we leren nu dat de effecten veel diepgaander zijn. Omvat alles, van je vermogen om te focussen, tot angst en depressie, tot auto-immuun problemen zoals hypothyreoïdie of gewrichtspijn.

Ik zag dit en wist dat mensen in het hele land negatief werden beïnvloed door het voedsel dat ze aten. Ik wilde het eenvoudiger en lekkerder maken voor mensen om eenvoudige, volwaardige ingrediënten te eten - dingen die vitamines en mineralen, eiwitten en voeding bevatten. Als het gemakkelijker en lekkerder is, zullen mensen anders eten en als gevolg daarvan meer met hun leven kunnen doen - dingen die eveneens een positieve invloed op de wereld kunnen hebben..

Wat was je eerste stap nadat je je realiseerde dat dit was wat je wilde

Het was eigenlijk een van de laatste dingen die de meeste mensen doen wanneer ze besluiten om een ​​bedrijf te starten. Ik verzon de naam. Ik wilde in eerste instantie Simple Foods maar de domeinnaam van de website was $ 3.000. Dat is het moment waarop Simple Mills voor de geest kwam. Het paste in de visie die ik had en de missie om complexe producten in de winkel te nemen en eenvoudig te maken. Het hielp dat de domeinnaam $ 14 was! Simple Mills werd geboren en ik werd een ondernemer.

Eenvoudige ingrediënten zijn de sleutel tot Simple Mills. Hoe zag het proces van vallen en opstaan ​​eruit bij het testen van uw recepten

Het leek letterlijk op mij in mijn kleine keuken in een kelderappartement, met overal een heleboel poeders en een oven die dateerde uit de jaren '80. Ik zou elk weekend urenlang bakken (aangezien ik nog steeds fulltime in de week werkte). Ik heb alle receptenformules in Excel ontwikkeld, wat een beetje onconventioneel is. Er waren meer dan 90 verschillende recepten met vallen en opstaan ​​voordat ik het eerste recept goed kreeg. Vandaag is mijn oven een beetje mooier, maar ik werk nog steeds aan onze recepten in excel met poeders die in mijn keuken verspreid liggen.

Het zal een hoop hard werken en chaos zijn voordat het bedrijf in een fase verkeert waarin het iets waard is. Ik spaarde alles op wat ik kon, verkocht mijn auto, mijn ouders remigeerden hun huis en ik werkte elke minuut. Je draagt ​​veel hoeden en werkt met een krap budget.

Je hebt de New Venture Challenge van de University of Chicago en de California Dreamin 'Business Competition van Chapman University gewonnen, waarmee je een totaal van $ 100.000 won !! Welk advies zou je geven aan iemand die nu probeert zijn eigen startup te financieren?

Het zal een hoop hard werken en chaos zijn voordat het bedrijf in een fase verkeert waarin het iets waard is. Ik spaarde alles op wat ik kon, verkocht mijn auto, mijn ouders remigeerden hun huis en ik werkte elke minuut. Je draagt ​​veel hoeden en werkt met een krap budget. Ik kon geen taxi's betalen. Het betekende dat ik zelf vijf koffers monsterproduct naar de metro sleepte toen ik naar een vergadering moest gaan. Het was moeilijk. Ik verloor vrienden; Ik moest veel missen.

Je zult niet altijd tijd of energie voor dingen hebben, je zult geld moeten besparen. De dag voordat we de competitie wonnen, was ik met onze co-fabrikant aan het werk aan ons product, nam een ​​middernachtvlucht naar LA, en zette de presentatie samen in het midden van de nacht tijdens het bakken van het monsterproduct voor de juryleden. Het is zelden gemakkelijk in de eerste paar jaar - maar dat is een deel van het plezier.

Kun je ons een dag lang meenemen in het leven van Katlin en aan welke routines blijf je vasthouden?

Ik denk dat het belangrijk is eerst voor jezelf te zorgen. Ik word vroeg genoeg wakker om een ​​ontbijt, lunch en een snack in de late namiddag te maken, waardoor ik later op de dag productief kan blijven. Ik pak ook 's morgens mijn moeilijkste problemen aan omdat het moeilijker is om' s middags te zijn. Ik geniet ervan om 's ochtends aan de slag te gaan en uitdagingen voorop te stellen. Ik probeer middagen te gebruiken voor vergaderingen. Je kunt altijd tijd besteden aan het voeren van gesprekken tijdens die tijd van de dag en het laat je de verse uren van de ochtend opslaan voor de complexere dingen. Mijn agenda bestaat gewoonlijk uit 70-80% vergaderingen. Voordat ik CEO werd, las ik dat de meeste CEO's hun dagen doorbrengen in vergaderingen. Ik geloofde het op dat moment niet, maar het is waar.

Kun je het moment delen waarop je je realiseerde dat Simple Mills geen idee meer was maar een succes

Het was het moment waarop we de best verkopende muffinmix op Amazon werden. Dit was voordat we zelfs een kantoor hadden - ik herinner me dat ik met opwinding in mijn slaapkamer op en neer sprong.

Met welke moeilijkheden heb je te maken gehad toen je met een gezondere optie het bakpad binnenging en hoe heb je die obstakels overwonnen

Het was eigenlijk makkelijker om in de bakbeuk te breken omdat het rijp was voor het plukken. Alles wat op dat moment beschikbaar was, had zoveel suiker en koolhydraten. De categorie was in verval en consumenten waren op zoek naar alternatieven. Dat hielp.

In plaats daarvan is de grootste uitdaging altijd geweest om uit te zoeken hoe je verbazingwekkend heerlijke producten kunt maken met natuurlijke ingrediënten voor het hele voedsel. Wij zijn ingrediënten haviken bij Simple Mills en duiken in de kleinste details over hoe ingrediënten worden verwerkt voordat ze in onze producten worden geaccepteerd. We weigeren dingen te gebruiken zoals tandvlees of emulgatoren die in meer dan de helft van de gangpadproducten in het midden voorkomen. We gebruiken geen granen omdat ze irriterend zijn voor het lichaam van veel mensen. We zullen geen lading suiker gebruiken om een ​​product goed te laten smaken. Al deze dingen creëren obstakels voor ons - obstakels voor het gebruik van de oplossingen die voedingswetenschappers al tientallen jaren gebruiken als snelle oplossingen. Dat betekent dat we echt creatief moeten zijn en nieuwe oplossingen moeten ontwikkelen die niemand eerder heeft gebruikt.

Wat is het meest lonende aan het opzetten en uitvoeren van Simple Mills tot nu toe

Ons team opbouwen en de kracht zien in wat ze kunnen doen. Het is verbazingwekkend wat een betrokken, gepassioneerde groep mensen kan bereiken. Als je kijkt naar ons merk, onze producten, onze ingrediëntenlijst, onze branding, onze distributie - het is allemaal in handen van mensen in ons bedrijf. Mensen die heel hard werken en veel geven om Simple Mills. Kijken naar deze mensen groeien binnen de organisatie, ze zien nieuwe vaardigheden ontwikkelen en zien hoe ze grote dingen in hun rol bereiken. Het is echt spannend.

En de meest uitdagende

Op dezelfde toon, de juiste mensen op de boot krijgen. De juiste mensen vinden en wachten tot je die mensen vindt. Dat deel is echt pijnlijk, want vaak doe je het werk van die persoon totdat je iemand inhuurt. Je weet de juiste pasvorm als je het ziet, maar je hebt altijd twijfels - je blijft je afvragen of je gek bent om te willen wat je wilt totdat je het ziet. Met onze medewerkers hebben we iedereen intern gerecruteerd, in plaats van recruiters te gebruiken. Het betekent uren spenderen aan het zoeken naar de juiste mensen om lid te worden van het team.

Voordat ik CEO werd, las ik dat de meeste CEO's hun dagen doorbrengen in vergaderingen. Ik geloofde het op dat moment niet, maar het is waar.

Je bent genoemd in de Forbes 30 Under 30 2017 Class, gefeliciteerd! Met zoveel succes tot nu toe, wat is de toekomst voor jou en Simple Mills. Waar zie jij jezelf professioneel in vijf jaar?

Ik zie mezelf nog steeds bij Simple Mills, blijf werken aan het opruimen van de kruideniersmarktpaden met betere oplossingen die smakelijk en voedzaam zijn, en heb eenvoudige ingrediënten voor het hele voedsel die het lichaam herkent en niet ergens in een lab wordt gemaakt. Het is een gigantisch probleem voor onze handen. Er zijn veel zieke mensen van het voedsel dat we eten en hoe het is gemaakt. Er moet nog veel werk worden verzet.

Welk advies zou je geven aan het 23-jarige zelf (hoe oud was je toen het idee voor Simple Mills bij jou opkwam!)

Zweet wat van de kleine dingen een beetje minder. Sommige details doen er echt toe. Maar sommige details doen er niet toe. Ik probeer nog steeds indruk te maken op ons team om echt op details gericht te zijn, maar je leert waar je je zorgen over moet maken en wat je niet hoeft te doen. Sommige dingen waarvan ik dacht dat ze in de begintijd echt belangrijk zouden zijn, waren niet zoveel. Vooral toen ik begon met het team te laten groeien. U leert dat het belangrijk is om mensen hun werk te laten doen, omdat het zorgt voor veel van wat uw bedrijf nodig heeft.

Katlin Smithяis The Everygirl

Favoriete Simple Mills-product
Onze nieuwe Chocolate Chip Cookies die zijn gemaakt van amandelmeel, tijgernoten (een prebiotische vezel!) En kokosbloem.

Voor het slapen gaan elke avond ik .
Bekijk Seth Myers - het is een geweldige manier om te ontspannen en aan het eind van de dag te lachen.

Keukengerei waar je niet zonder kunt
Een echt geweldig Shun-mes (het is een Japans mes dat heel goed snijdt), waardoor het hakken van groenten een plezier is.

Als je met een vrouw zou kunnen lunchen, wie zou dat dan zijn en waarom?
Taylor Swift. Ze is een getalenteerde zangeres, maar ze herkent ook de waarde van haar fans en maakt van hen de prioriteit. Dat is haar product en haar klant. Ze besteedt veel tijd en moeite aan haar relatie met hen. Ze zegt ook dat ze een erg slimme zakenvrouw is. Ik heb gelezen dat ze graag kookt en dol is op chocoladekoekdeegdeeg. Dat alleen zou ons genoeg geven om over te praten!